Mimo nietypowego terminu zawodów w gavelowym Wyścigu 21 km wystartowały 44 osoby. 

Zawody rozpoczęły się 8 sierpnia 2021 roku punktualnie o  godzinie 10.00. Po pięknym finiszu z grupy zawody wygrał Łukasz Kofin (Kraków, Pentel, 35:27,2), wyprzedzając Marcela Zasępę (Kraków, 35:27,3) i Mateusza Bieniasa (Jasło, JSC, 35: 27,7). Czwarty na mecie zameldował się reprezentujący Niepołomice Artur Sosnal (Niepołomice, Niepokręcę, 35:27,9).

Wśród pań najszybsza była Anna Wajzer (Zawiercie, Sengam Sport Racing Team, 41:47). Jako druga uplasowała się Magdalena Kowal (Niepołomice, 47:51), a podium zamknęła Patrycja Węgiel (Mędrzechów, 53:59).

Na rok czeka nas jubileuszowa edycja i… nowa formuła. Pracujemy nad ulepszoną trasa: bardziej wymagającą i prowadzącą głównie po leśnych drogach. Chcemy też wrócić do majowego terminu zawodów. 

Dziękujemy za obecność, drogie zawodniczki i drodzy zawodnicy! Zdecydowaliście się być z nami w tym nietypowym terminie, co jeszcze bardziej motywuje do wytężonej pracy nad przyszłoroczną edycją zawodów. 

Dziękujemy partnerom i sponsorom:

Miasto i Gmina Niepołomice za tradycyjne wsparcie naszych zawodów. Bez zaangażowania samorządu nie bylibyśmy w stanie niczego zorganizować. Bardzo to doceniamy i zachęcamy do korzystania z miejskiej oferty czasu wolnego, a kto wie: może zechcecie wybrać Niepołomice jako miejsce do życia…

Nadleśnictwo Niepołomice, Lasy Państwowe: rola Nadleśnictwa Niepołomice jest nieoceniona. Udostępniają teren Puszczy i infrastrukturę turystyczną i aktywnie uczestniczą w organizacji zawodów.

MPEC S.A. w Krakowie nie dość, że dostarcza ciepło do domów wielu z Was to… zachęca pracowników do prowadzenia aktywnego trybu życia. Niemal na wszystkich naszych zawodach startuje ktoś reprezentujących barwy MPEC.

Sieć Aptek Zdrowe ceny  od dawna wspiera w organizacji zawodów. Dzięki nim możemy zapewnić Wam bezpieczeństwo na trasie. A jednocześnie koszulki z ich logiem można spotkać wśród startujących…

Ekofront – pompy ciepła, rekuperacja, wod-kan, c.o. dołączyła do grona partnerów na ostatniej prostej pomagając nam w zabezpieczeniu i obsłudze trasy. Jeśli potrzebujesz pompy ciepła czy instalacji fotowoltaicznej: wiesz gdzie szukać. 

Placebo Nutrition to nowy producent izotoników. Wyróżniają ich innowacyjne smaki, które wypróbowali uczestnicy biegu.

Wyniki są już dostępne na stronie firmy Chronotex: https://chronotex.pl/wyniki/