Szybka Dycha Samer Edyszyn jest już wspomnieniem. Gratulacje dla Was, drogie zawodniczki i drodzy zawodnicy! Dziękujemy, że byliście z nami i że uważaliście na siebie na trasie. Było dokładnie tak, jak sobie to wymarzyliśmy: bezpiecznie, z uśmiechem i na wysokim poziomie!

Dziękujemy za wsparcie wszystkim, bez których zawody nie mogłyby się odbyć. Miastu i Gminie Niepołomice wspierających nasze zawody od lat. Gminie Kłaj, która dołączyła do nas w tym roku. Nadleśnictwu Niepołomice (Lasy Państwowe) dzięki któremu możemy ścigać się po leśnych szlakach, a dodatkowo tuż przed zawodami załatali dziury w asfalcie na trasie. Klubowi Sportowemu Dąb Zabierzów Bocheński za udostępnienie budynku na biuro zawodów! Sieci aptek Zdrowe Ceny za kolejny rok wspierania sportu i naszych wydarzeń.

Dziękujemy wolontariuszom, ekipie z Tomaru, fotografom: Łucji, Izie i Overlia Studio. Dziękujemy Ochotniczej Straży Pożarnej z gminy Kłaj i ochronie Kontakt za zabezpieczenie trasy.

Najszybszym w tym roku okazał się Patryk Wójcik (Kraków, In Mogilany Cycling Team), który na mecie zameldował się po 12 minutach i 55 sekundach. To oznacza, że trasę pokonał ze średnią prędkością 46,4 km/h. Drugi był Waldemar Wojas (Niepołomice, Apteki Zdrowe Ceny) z czasem 13:10 (45,5 km/h). Na trzecim miejscu uplasował się Łukasz Zakielarz (Kraków, In Mogilany Cycling Team, 13:11, 45,4 km/h).
Wśród pań triumfowała Monika Piątkowska (Kraków, Innergy Team) z czasem 15 minut i 37 sekund (38,4 km/h). Drugie miejsce zajęła Ewa Wójcik (Kraków, WM Triself), która trasę pokonała w 15:56 (37,6 km/h). Podium zamknęła Katarzyna Tuszyńska (Kraków) z czasem 16:10 (37 km/h).

W klasyfikacji mieszkańców miasta i gminy Niepołomice puchar Niepokręcę wywalczył Waldemar Wojas, a wśród pań – Paulina Szelerewicz-Gładysz z klubu Niepołomice Biegają (17 minut 42 sekundy i średnia prędkość 33,8 km/h).

Nowością podczas tych zawodów było wprowadzenie osobnej klasyfikacji dla mieszkańców gminy Kłaj. Najszybszym zawodnikiem okazał się Gabriel Janowski z grupy Niepokręcę, który pokazał się z bardzo dobrej strony pokonując trasę w 13 minut i 38 sekund ze średnią prędkością 44 km/h.