Szybka Dycha 2019 już za nami! Pogoda dopisała, startujący również. I co najważniejsze – obyło się bez kontuzji. Pojawił się problem z prawidłowym odczytem czasu, jednak na niego nie mieliśmy wpływu.

W zawodach wystartowało 128 osób – 17 pań i 111 panów. I to przede wszystkim Wam – szanowni startuący – dziękujemy za obencość! Zawody rozpoczęliśmy zgodnie z planem, a trasa była już otwarta około półtorej godziny później.

Podczas wręczenia pucharów dla Pan okazało się, że część startujących miała źle odczytane czasy przejazdu. Niestety wpłynęło to również na końcową klasyfikację na podium wśród kobiet, za co szczerze przepraszamy. Po porównaniu godzin przyjazdu z zapisem video z kamery na mecie, przedstawiciele firmy odpowiedzialnej za pomiar czasu nanieśli poprawki i ostateczna lista zawiera już poprawione wyniki.

Ostatecznie wśród kobiet triumfowała Justyna Bałasz (Pentel) z czasem 15:02, wyprzedzając Renatę Szczepanik (15:51) i Annę Małecką (16:37). Wszystkie panie przyjechały z Krakowa.

Wśród panów zwyciężył Rafał Wrożyna z Pszczyny (Jafi Sport Bike Team) osiągając czas 12:31. Drugi ma mecie zameldował się Paweł Kałuszka (Dziektarzew, Gatta Bike-RS) z czasem 12:47. Podium uzupełnił Rafał Rymarz (Piotrków Trybunalski, BodyiCoach Team), któremu przejazd dystansu zajął 12 minut i 50 sekund.

Zawody mogły się odbyć dzięki wsparciu Miasta i Gminy Niepołomice, Nadleśnictwa Niepołomice, Gwiny Drwinia, sieci aptek Zdrowe Ceny, KS Dąb Zabierzów Bocheński, OSP Mikluszowice oraz wszystkich osób, które pomagały w organizacji wyścigu oraz zabezpieczeniu trasy. Dziękujemy.