Kolejna edycja zawodów już za nami. Wasza obecność mimo zimna i deszczu to dla nas duża motywacja do dalszej pracy i dowód na Wasze zaufanie!

Z każdej edycji wyciągamy wnioski na przyszłość. Chcemy nasze zawody uatrakcyjniać z każdym rokiem, abyście chętnie brali w nich udział i przyjeżdżali do Puszczy całymi rodzinami. Niestety z uwagi na warunki atmosferyczne część zaplanowanych atrakcji nie mogła się odbyć. Ale trzymamy kciuki za przyszły rok, a wcześniej – za kolejne zawody, czyli Maraton po Puszczy i Wyścig 42 km, 4 sierpnia 2019 roku.

Przede wszystkim zawody przebiegły bezpiecznie. Poza jedną awarią roweru i kondycją kostki jednej z biegaczek, nikomu nic się nie stało. Chylimy za to czoła, bo bezpieczeństwo startujących to nasz priorytet.

Przede wszystkim dziękujemy Wam za uczestnictwo. Koszty organizacji zawodów z roku na rok rosną, a jednocześnie naszym celem jest utrzymanie opłat startowych na racjonalnym poziomie. Jednak wciąż to Wy jesteście głównymi sponsorami zawodów!

Chcemy podziękować Miastu i Gminie Niepołomice, bez której wsparcia nie moglibyśmy zorganizować Biegu po Puszczy. Wsparcie organizacyjne i finansowe lokalnych władz jest dla nas kluczowe. Dzięki temu my możemy organizować dla Was zawody, a miasto kształtuje swój wizerunek jako dobrego miejsca do życia, nauki, pracy i relaksu.

Równie duże podziękowania kierujemy w kierunku Nadleśnictwa Niepołomice, które zarządza Puszczą Niepołomicką. Korzystamy z ich dróg, sprzętu, ludzi, samochodów i zaplecza organizacyjnego, a także możemy sfinansować część wydatków. Ich gościnność to podstawowy warunek, aby zawody mogły się odbywać w tym pięknym miejscu.

Firma Woodward po raz kolejny postanowiła wesprzeć nasze zawody. To przedsiębiorstwo specjalizujące się w produkcji systemów elektronicznych tak skomplikowanych, że nawet nie jesteśmy w stanie o tym opowiedzieć, ale wiemy, że ich otwartość i wsparcie stanowi nieocenioną pomocą, za którą serdecznie dziękujemy! I gratulujemy pracownikom firmy (Woodward Runners) wysokich miejsc w zawodach.

Tradycyjnie wspiera nas również sieć aptek Zdrowe Ceny.  Ich wsparcie jest dowodem ich zaangażowania w zdrowy tryb życia, a dla nas dużym ułatwieniem organizacyjnym.

Dziękujemy także właścicielom linii Mat-Bus za uruchomienie na czas zawodów bezpłatnej linii busów dowożącej startujących z i do centrum Niepołomic.

Trzymajcie się i do zobaczenia następnym razem!