Niewiele ponad miesiąc dzieli nad od Wyścigu Rowerowego 21 km. To zawody, którymi rozpoczęliśmy swoją przygodę z organizacją zmagań kolarskich. W rym roku czeka nas jubileuszowa, druga edycja 🙂 

Przypomnijmy – po raz piąty w Puszczy Niepołomickiej organizujemy półmaraton biegowy. A skoro i tak wszystko jest przygotowane do zamknięcia i zabezpieczenia trasy dla biegaczy, to czemu nie dać możliwości sprawdzenia się kolarzom? Dlatego dwie godziny przed startem biegaczy, na trasę półmaratonu wyruszą miłośnicy dwóch kółek.

Trasa na pierwszych siedmiu kilometrach wiedzie asfaltem. Później jednak wjeżdżamy w trasy szutrowe, ciągnące się wśród puszczy. Później przez chwilę wracamy na asfalt, aby ponownie wjechać na drogę ziemną. Ostatnie kilkaset metrów to znów droga asfaltowa, aż do samej linii mety.

Trasę polecamy szczególnie startującym na rowerach górskich, ale na trasie nie zabraknie osób na rowerach przełajowych. Rok temu pojawiła się nawet jedna szosa… Jak komuś nie szkoda opon, to czemu nie 🙂

Start w zawodach to okazja do sprawdzenia swojej formy na początku sezonu. Każdy startujący dostanie pakiet startowy, wodę, izotonik i ciepły posiłek, a jak ukończy zmagania to również medal.

Koszt uczestnictwa w zawodach został obniżony i wynosi 45 złotych. Zapisywać się można na stronie firmy chronotex.

Jako, że zawody organizowane są przy okazji Biegu po Puszczy, więcej informacji technicznych można znaleźć na stronie biegu: www.biegpopuszczy.pl.