Relacja z zawodów Szybka Dycha: End of Season

101 osób wystartowało w szóstej edycji kolarskiej jazdy indywidualnej na czas Szybka Dycha: End of Season. Dziesięciokilometrową trasę w Puszczy Niepołomickiej najszybciej pokonali Rafał Wrożyna i Katarzyna Wełna.

Zawody w jeździe indywidualnej na czas są organizowane stosunkowo rzadko. Jeśli do tego dodamy piękną trasę przez puszczę i wyjątkową atmosferę zawodów, otrzymamy wyczekiwaną imprezę sportową, na którą startujący przyjeżdżają nawet po kilkaset kilometrów.

16 października na Żubrostradzie zjawili się najsilniejsi czasowcy. Rywalizowali w kategorii OPEN oraz podkategorii mieszkańców miasta i gminy Niepołomice. 

Jesienna aura nie ułatwiała zmagań. Było dość chłodno, a startujący zmagali się w silnym wiatrem. Ale nie padało, a czasem zza chmur wychodziło słońce rozświetlając jesienną puszczę ciepłym blaskiem. 

Wyniki Szybka Dycha End of Season

Wśród panów najszybciej trasę pokonał Rafał Wrożyna (Pszczyna, Agrochest Team/Primoris, 13:13,551, 45,3 km/h). Drugi był Robert Peterczuk (Żywiec, Team Regesta, 13:42,894, 43,7 km/h), a trzeci Łukasz Zakielarz (Kraków, in Mogilany Cycling Team, 13:42,350, 43,7 km/h).

Wśród pań triumfowała Katarzyna Wełna (Stanisławice, 7R Rowmix Team P/B 72D, 14:43,713, 40,7 km/h). Za nią na metę dotarły: Monika Piątkowska (Kraków, Motorola Bike Team, 15:38,708, 38,3 km/h) oraz Sylwia Szafraniec (Chocznia, Bike Atelier Team, 15:51,290, 37,8 km/h).

Najszybszą mieszkanką gminy Niepołomice okazała się obiecująca zawodniczka, Kornelia Mikołajewska (Wola Batorska, 7R Rowmix Team P/B 72D, 16:17,300, 36,8 km/h), która w klasyfikacji OPEN otarła się o podium zajmując czwartą lokatę. 

Tytuł najszybszego mieszkańca gminy Niepołomice wywalczył Marek Hupka (Niepołomice, Zwift Team PL, 14:16,875, 42.0 km/h).

-> Pełne wyniki zawodów <-

Puchary dla najszybszych mieszkańców wręczył Wicebiurmistrz Michał Hebda, który podziękował startującym za obecność i zaprosił na kolejną edycję zawodów w przyszłym roku.

Triathlon w Niepołomicach

A oprócz Szybkiej Dychy, organizatorzy po cichu już planują organizację pierwszego, niepołomickiego triathlonu. Więcej informacji wkrótce!

Podziękowania

Dziękujemy urzędowi miasta i gminy Niepołomice, który co roku wspiera organizację Szybkiej Dychy. Bez tego wsparcia organizacja wydarzenia nie mogłaby dość do skutku! (www.niepolomice.eu)

Dziękujemy Lasom Państwowym-Nadleśnictwo Niepołomice za gościnę i pomoc organizacyjną. (niepolomice.krakow.lasy.gov.pl)

Dziękujemy naszym tradycyjnym partnerom: Sieci Aptek Zdrowe Ceny (zdroweceny.pl).

Dziękujemy Klubowi Sportowemu Dąb Zabierzów Bocheński za ugoszczenie Biura Zawodów. Gminie Kłaj za pomoc w organizacji strefy mety. Firmie Ekofront – Pompy Ciepła, Rekuperacja za wsparcie organizacyjne (ekofront.pl). Druhom z OSP Wola Batorska za pomoc w zabezpieczeniu trasy.