Monika Piątkowska i Mateusz Skarżyński okazali się najszybsi w 3. edycji szosowego uphillu Heboj na Przehybę!

Na szczyt góry dotarło łącznie 108 zawodników i 9 zawodniczek. Wszystkim należą się z tego powodu wielkie brawa!

W klasyfikacji czteroosobowych drużyn triumfował STS Jordan Wola Mała, z których dwójka zawodników dojechała w pierwszej dziesiątce zawodów. 

Nawet lekki deszcz nie zniechęcił miłośników kolarstwa od zmierzenia się z dwunastokilometrową trasą i 800 metrami przewyższenia. 

Droga z Gołkowic Górnych na szczyt Przehyby bezlitośnie ciągnie się w górę na całym dystansie, ale jednocześnie jest wyjątkowo piękna i malownicza. Przekonali się o tym wszyscy startujący, przynajmniej dopóki mieli siłę podziwiać okoliczną przyrodę. 

Po starcie uformowała się siedmioosobowa grupa najsilniejszych zawodników, z której na 5 km przed metą urwał się Mateusz Skarżyński, który od tego momentu samotnie pognał po zwycięstwo.

Jednak różnice pomiędzy czołowymi zawodnikami były stosunkowo niewielkie i aż czterech kolarzy przecięło linię mety w ciągu jednej minuty. 

Aby walczyć o najwyższe stopnie podium wśród panów trzeba było jechać ze średnią prędkością 19 km na godzinę, a wśród pań: 16 km/h. 

Zawody stoją na wysokim sportowym poziomie, jednak wziąć jest w nich miejsce dla osób chcących skonfrontować swoje umiejętności z jednym z najtrudniejszych podjazdów w kraju. Dwugodzinny limit czasu okazał się wystarczający dla wszystkich, oprócz kilku osób, którzy nie dotarli do mety z uwagi na problemy ze sprzętem. 

Klasyfikacja OPEN Kobiet:

  1. Piątkowska Monika (Kraków, Innergy Team) 44:10,32
  2. Szafraniec Sylwia (Chocznia, Bike Atelier Team) 44:38,53
  3. Wawrzaszek Agata (Dębica) 44:50,19

Klasyfikacja OPEN Mężczyzn:

  1. Skarżyński Mateusz (Kraków, Bikeboard) 38:03,95
  2. Pękała Łukasz (Poznań) 38:31,72
  3. Szczepanik Maciej (Rzeszów, Tanieodzywki Cycling Team) 38:45,75

Klasyfikacja drużynowa

  1. STS Jordan Wola Mała, 2:47:26
  2. Italiano Team 2:47:39,08
  3. Painformance/Tomar Sport 3:08:55

Pełne wyniki.