Trasa Heboj na Przehybę jest wyjątkowa. Wiedzie przez jedne z najpiękniejszych lasów w Polsce, na co dzień zarządzanych przez dwa nadleśnictwa: Stary Sącz i Krościenko.

Zawody odbywają się dzięki gościnności Lasów Państwowych, które oddają na czas zawodów drogę na szczyt Przehyby do dyspozycji kolarzy. W imieniu swoim i wszystkich startujących chcemy gorąco za tę otwartość podziękować.

Rywalizując pamiętajmy, że jesteśmy gośćmi w lesie i musimy stosować się do  podstawowych zasad: bezpiecznej jazdy oraz nieśmiecenia.

Jedziemy bezpiecznie

Zawody odbywają się na wąskiej i krętej drodze, przebiegającej wzdłuż urwisk czy potoku. Przez cały czas trwania zawodów, a zwłaszcza na odcinku leśnym, zachowajmy szczególną ostrożność. Wzmożona ostrożność wymagana jest również – a może przede wszystkim – podczas zjazdu. Zjazd następuje za samochodem organizatora. Każdy kolarz zobowiązany jest do zjeżdżania w sposób bezpieczny dla siebie i innych. Podczas zjazdu nie ścigamy się i uważamy na grzejące się hamulce. W miarę potrzeb zatrzymujemy się, aby elementy cierne wystygły.

Nie śmiecimy

Podczas wyścigu nie wyrzucamy bidonów lub opakowań po żelach. Kosz na śmieci będzie przy linii mety.