Jak wygląda trasa szosowego wyścigu kolarskiego na szczyt Przehyby? Część z Was trasę zna, część nie. Dlatego pierwszym przypominamy, a drugich uwiadamiamy czego należy spodziewać się na trasie.

Zawody rozpoczną się o godzinie 11.00 w Gołkowicach Górnych, miejscowości na terenie gminy Stary Sącz. Linia startu zlokalizowana będzie przy remontowanym kościele i od tego miejsca, przez cały swój ponad dwunastokilometrowy dystans, trasa wiedzie pod górę. Meta znajduje się o 800 metrów wyżej, ale Wasz trud zostanie nagrodzony pięknymi widokami z tarasu przy schronisku.

Szosa na całym swoim odcinku jest asfaltowa. Dopiero krótki odcinek pomiędzy linią mety, a schroniskiem jest kamienisty, ale do pokonania rowerem szosowym. Na pokonanie trasy macie dwie godziny. Punktualnie o godzinie 13.00 rozpocznie się zjazd. Ale nie zjazd szaleńczy, czyli kontrolowana wycieczka w dół, za samochodem bezpieczeństwa.

Dekoracja zawodników odbędzie się na szczycie Przehyby. Nie po to będziecie się męczyć na podjeździe, żeby dekoracja nastąpiła na dole 🙂