Czy czujesz, że w życiu masz pod górkę? A z każdą chwilą zamiast być coraz łatwiej, jest dokładnie na odwrót? Czy myślisz, że jeszcze ten, jeden zakręt i będzie lżej? Czy liczysz na chwilę odpoczynku? Zatem nie mamy dobrych wiadomości… Twoje problemy dopiero się zaczynają! 

Heboj na Przehybę! Krzyczymy do Ciebie po góralsku zapraszając na pierwszy w Polsce szosowy uphill na legendarny szczyt położony nieopodal Starego Sącza. Już 15 września 2018 roku, możesz zmierzyć się ze sobą, swoimi słabościami i jednym z najdłuższych podjazdów w naszym kraju. Przed Tobą niemal 12 kilometrów trasy, która bezlitośnie ciągnie się w górę, aby ostatecznie zakończyć się metą położoną około 800 metrów wyżej. 

To wyścig inny niż wszystkie. Limit startujących ustalono na 250 osób. Limit czasu na dwie godziny. Startujemy w Gołkowicach Górnych i przez pierwszych ok. 5,5 km jedziemy po zamkniętej dla ruchu drodze, aby dotrzeć do lasu. W międzyczasie pokonujemy 200 metrów przewyższenia. Ale dopiero po wjeździe na teren nadleśnictwa zacznie się prawdziwa zabawa. Kręta i wąska droga o nachyleniu dochodzącym do 16% na 100 metrach oddzieli kolarzy od rowerzystów. Droga wije się w górę niemiłosiernie testując Waszą wytrzymałość, aby zakończyć się prawie siedem kilometrów dalej, na szczycie Przehyby. 

Tam czekać będzie nagroda. Nieziemskie widoki, medal oraz satysfakcja z pokonania najtrudniejszego podjazdu w Beskidzie Sądeckim.  

A wszystko to już niebawem! Zawody odbędą się 15 września 2018 roku. Zapisy już ruszyły. Rusz i Ty!