Podobnie jak w poprzedniej edycji Szybkiej Dychy, zamieszczamy wyciąg z regulaminu zawierający podstawowe informacje dotyczące zawodów.

Data zawodów: 23 kwietnia 2017 roku. Limit startujących: 250 osób.

Szybka dycha to wyścig rowerowy na dystansie niespełna 10 km. Trasa na całej długości jest asfaltowa, w stanie dobrym i bardzo dobrym, poza krótkim fragmentem dojazdowym (około 50 metrów) po mecie.

Jedziemy tak zwaną Żubrostrada (Trasa Mikluszowicka) czyli traktem spacerowym po Puszczy Niepołomickiej. Miejsce startu.

Jedziemy w jedną stronę, ze wschodu na zachód (trasa).

Jedziemy oczywiście na rowerach. Ale rodzaj rowerów nie ma znaczenia. Wiemy, że pojadą osoby na rowerach górskich, ale i spotkamy rowery czasowe. Jednak nie ma rozróżnienia w klasyfikacjach pod względem rodzaju roweru.

W zawodach wystartować mogą nie tylko zawodnicy pełnoletni, ale również tacy, którzy najpóźniej w dniu zawodów ukończyli 16 lat i dostarczyli ten dokument.

Bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem! Trasa zawodów będzie zamknięta dla pieszych i innych korzystających. Jednak pamiętajmy, że mimo starań organizatorów, w każdym miejscu na trasę może wyskoczyć grzybiarz albo sarna. Dlatego należy zachować maksymalną czujność.

Jedziemy na własną odpowiedzialność i każdy powinien się ubezpieczyć.

Parkingi: o tym wkrótce

Biuro zawodów mieścić się będzie przy szkole koło kompleksu Orlik w Mikluszowicach.

Każdy zawodnik otrzymuje zwrotny chip do pomiaru czasu, a tabliczka z numerem będzie przyklejana do sztycy podsiodłowej. Wyniki będą dostępne na bieżąco o ile pozwoli na to zasięg GSM. Niestety będziemy w lesie, a tam z siecią jest różnie. Wyniki nie będą wysyłane SMSami. Na ostateczną klasyfikację zawodów należy poczekać do przejazdu ostatniego zawodnika.

Startujemy według listy z nazwiskami, więc każdy jest proszony o pamiętanie swojego nazwiska i pojawiania się na linii startu o odpowiedniej porze. Łatwo obliczyć, że jak ktoś nazywa się Brzęczyszczykiewicz, a zawodnicy będą ruszać co 30-45 sekund, to raczej powinien się trzymać blisko. A na pewno bliżej niż Zubertowicz.

Na trasie nie ma bufetów. I wbrew nazwie na pewno nie będzie żubrów. Mogą być sarny, łanie, dziki i zające.

Meta jest przy szlabanie w Zabierzowie Bocheńskim. Znając doświadczenia poprzednich zawodów większość z Was będzie tam czekać na koniec zmagań oglądając wyniki innych kolarzy i po otwarciu trasy wróci na start na rowerach. Dlatego chcemy zapewnić tam zaplecze sanitarne i może kilka ławek.

Wyścig jest amatorski, ale raczej nie sądzimy, żeby na starcie pojawili się zawodnicy grup zawodowych.

Szybka Dycha to przede wszystkim zabawa! Tak to traktujmy.

Ważne informacje dotyczące rejestracji. Rejestrując się na zawody masz 7 dni na opłacenie udziału. Później Twoje nazwisko znika z listy i robi miejsce innym. Udział w zawodach kosztuje 30 złotych. Jeśli chcesz opłacić start lub zarejestrować się w dniu zawodów, to zapłacisz 50 złotych. Ale to nie oznacza naszej chciwości. Prawdę mówiąc nie chcemy Waszych 50 złotych. Do pokrycia kosztów zawodów wystarczy 30. Chodzi nam o to, żeby jak najmniej osób rejestrowało się w biurze zawodów. To okropnie upierdliwe.