TL;DR Regulaminu oraz FAQ

Jako, że regulamin ma sześć stron i mamy przeczucie graniczące z pewnością, że mało kto go przeczyta, poniżej umieszczamy podstawowe informacje dotyczące zawodów.

Data zawodów: 15 października 2016.

Szybka dycha to wyścig rowerowy na dystansie niespełna 10 km. Trasa na całej długości jest asfaltowa, w stanie dobrym i bardzo dobrym, poza krótkim fragmentem dojazdowym (około 50 metrów) przed startem.

Jedziemy tak zwaną Żubrostrada (Trasa Mikluszowicka) czyli traktem spacerowym po Puszczy Niepołomickiej. Linia startu.

Jedziemy w jedną stronę, ze zachodu na wschód. A jak wrócić? O tym jest osobny artykuł.

Jedziemy oczywiście na rowerach. Ale rodzaj rowerów nie ma znaczenia. Wiemy, że pojadą osoby na rowerach górskich, ale i spotkamy rowery czasowe. Jednak nie ma rozróżnienia w klasyfikacjach pod względem rodzaju roweru.

Bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem! Trasa zawodów będzie zamknięta dla pieszych i innych korzystających. Jednak pamiętajmy, że mimo starań organizatorów, w każdym miejscu na trasę może wyskoczyć grzybiarz albo sarna. Dlatego należy zachować maksymalną czujność.

Jedziemy na własną odpowiedzialność i każdy powinien się ubezpieczyć.

Parkingi: o tym wkrótce

Biuro zawodów: o tym w osobnym wpisie.

Każdy zawodnik otrzymuje zwrotny chip do pomiaru czasu. Wyniki będą dostępne na bieżąco o ile pozwoli na to zasięg GSM. Niestety będziemy w lesie, a tam z siecią jest różnie. Wyniki nie będą wysyłane SMSami. Na ostateczną klasyfikację zawodów należy poczekać do przejazdu ostatniego zawodnika.

Startujemy według listy z nazwiskami, więc każdy jest proszony o pamiętanie swojego nazwiska i pojawiania się na linii startu o odpowiedniej porze. Łatwo obliczyć, że jak ktoś nazywa się Brzęczyszczykiewicz, zawodnicy będą ruszać co minutę, to raczej powinien się trzymać blisko. A na pewno bliżej niż Zubertowicz.

Na trasie nie ma bufetów. Bez jaj.

Niedaleko mety jest Orlik. I tam jest prysznic i coś do wypicia. Są też piłki, ale nie wiemy czy ktoś będzie chciał grać. Tam można odpocząć i wrócić na rower.

Wyścig jest amatorski, ale raczej nie sądzimy, żeby na starcie pojawili się zawodnicy grup zawodowych.

Szybka Dycha to przede wszystkim zabawa! Tak to traktujmy.

I prośba do wszystkich chcących wystartować: zawody organizujemy w oparciu o minimalny budżet, dlatego prosimy: rejestrujcie się wcześniej niż w dniu zawodów lub chwilę przed. Taka rejestracja niech będzie ostatecznością. Po prostu będzie nam łatwiej zorganizować pakiety startowe i przygotować do zawodów. Dzięki!