Za nami pierwsze zawody. Dużo się nauczyliśmy, wiemy na co zwracać uwagę w przyszłości. Wy sami podpowiedzieliście nam co zrobić, aby kolejny wyścig był jeszcze lepszy. Dziękujemy za te sygnały. Są dla nas bardzo ważne.

Nie puszczamy koła. Pracujemy nad koncepcją kolejnych zawodów. Chcielibyśmy zorganizować przynajmniej dwa wyścigi jeszcze w tym roku: jeden w lecie, a drugi na koniec sezonu.

Przewijają się różne pomysły:

  • Dynamiczny Eliminator, na krótkiej trasie, w którym startowałaby czwórka zawodników jednocześnie, a dwójka najlepszych przechodziła do kolejnej rundy.
  • Indywidualna jazda na czas w terenie, na rowerach MTB lub przełajowych. Ty, rower, droga przez łąki i bezlitośnie mijające sekundy…
  • Wyścig rowerowy na dystansie około 40-50 km po Puszczy Niepołomickiej, wiodący po cięższym terenie niż w przypadku Wyścigu 21 km.
  • Wyścig szosowy ulicami Pogórza Wielickiego…

Bez względu która koncepcja wygra, musimy dokładnie przemyśleć trasę, możliwość jej zabezpieczenia, umiejscowienie bazy zawodów i sposoby promocji wydarzenia. Chcemy też utrzymać rozsądne opłaty startowe.

Prawdopodobnie też nasz zespół poszerzy się o dodatkową osobę, aby jeszcze lepiej przygotować przyszłe wydarzenia.

Trzymajcie rękę na pulsie! Niebawem wracamy!